وب سایت شخصی محسن باقری | MohsenBagheri.ir
عاشورا را صادقانه به جهان معرفی کنیم

عاشورایی که متعلق به ماست را نتوانستیم به جهان معرفی کنیم و دشمنان این کار را به نفع خودشان انجام دادند ! وای بر منِ شیعه ی مُحبِ اباعبدالله

بسم الله
مدت هاست که همگی از دو تعبیر متفاوت گوگل برای واژه عاشورا خبر داریم .
اگر این واژه را به فارسی جستجو کنید ، پوسترهای عاشورایی برایتان نمایان خواهد شد اما اگر این واژه را به زبان انگلیسی جستجو کنید ، به غیر از خون و خونریزی و مراسم های قمه زنی و عزاداری های نا متعارف بسیار خشن – که بارها از سوی مقام معظم رهبری و اکثر مراجع تقلید به شدت نهی شده – نخواهید دید .

fa-ashura

en-ashura

یک فرد غیرمسلمان خارجی که مشتاق مطالعه درباره اسلام است را در نظر بگیرید ؛
مورد توجه ترین فرد در اسلام را امام حسین (ع) و بعد از آن پراهمیت ترین و مورد توجه ترین اتفاق تاریخ اسلام را عاشورا می یابد .
کلمه ی Ashura را در اینترنت سرچ می کند و با تصاویری رو به رو می شود که تمام حقیقت عاشورا را قمه زنی و خونریزی معرفی کرده و شیعیان را وحشی ترین انسان ها نمایش می دهد .
در نتیجه .. ؟!

بارها و بارها خبرگزاری های داخلی کشور ( از جمله مطلب همین چند روز پیش خبرگزاری فارس ) درباره این موضوع بحث کرده اما بدلیل دانش کم مدیران سایت های مذهبی و برنامه نویسان وب سایت های داخلی همواره سهم شیعه از این مبارزات اعتقادی در فضای مجازی ، باخت بوده است .
خبرگزاری ها و نویسندگان وبلاگها و وبسایت های نگرانِ این موضوع ، این جریان بوجود آمده در گوگل را تماما سیاسی می دانند ! هر چند بخشی از آن سیاسی است اما به نظر بنده عامل اصلی دانش کم و عدم تلاش ما برای تغییر این جریان به سمت معرفی حقیقت عاشورا به دنیاست .

به تازگی قرار است وب سایت انگلیسی زبانی با نام Ashura.info راه اندازی شود که با کدنویسی مطابق با استاندارد های جهانی w3c و بهره گیری از تکنولوژی های به روز سئو و بهینه سازی مطابق الگوریتم های موتور جستجوی گوگل ؛ با ارائه ی محتوای مناسب و مرتبط با حقیقت عاشورا و حضرت سیدالشهدا (ع) جای این تصاویر خشن – که به دروغ به عزاداری تمام شیعیان برای عاشورا نسبت داده اند – را بگیرد .

کانال اطلاع رسانی این حرکت خداپسندانه در تلگرام ashura_info@ می باشد .

دیدگاه