وب سایت شخصی محسن باقری | MohsenBagheri.ir
تفاوت میان طراح و توسعه دهنده وب

تفاوت بین دو تخصص طراح وب (Web Designer) و توسعه دهنده وب (Web Developer) در چیست ؟! باید بدانیم که میان این دو تفاوت هایی وجود دارد و نباید آنها را یک فعالیت در نظر گرفت بلکه ؛ هر کدام تخصصی جداگانه می باشد که برای تولید یک وب سایت به آن ها نیاز است .

وقتی شما پروژه ی وب سایت خودتون رو به دست یک شرکت طراحی وب می سپارید ، احتمالا شرکت مورد نظر دارای تعدادی کارمند برای پشتیبانی وب سایت ها ، طراحی گرافیکی ، کدنویسی و … هست . پس در نگاه اول متوجه نخواهید شد که پروژه ی وب سایت شما در دست چه کسانی چرخیده و چه عملیاتی روش انجام شده که به خروجی مورد نظر رسیده است . حال وقتی پروژه طراحی وب سایت خود را به دست یک فرینلنسر برنامه نویس می سپارید ، معمولا وی به صورت تک نفره شروع به کد نویسی پروژه می کند و اینطور به نظر می رسد که توانایی انجام آن پروژه را دارد اما وقتی بحث ” طراحی گرافیکی ” مطرح می شود بهترین و زیرک ترین توسعه دهندگان وب هم دچار مشکل می شن !

طراح وب (Web Designer) و توسعه دهنده وب (Web Developer) دو تخصص جداگانه می باشد که در برخی شرکت های طراحی وب برای هرکدام فردِ خاصی استخدام شده است . البته ممکن است این دو تخصص در یک فرد مجرب هم وجود داشته باشد . آن چه مهم است وجود هر دو تخصص برای تولید و راه اندازی یک وب سایت زیبا و جذاب می باشد .

 

طراح وب (Web Designer) : 

طراح وب سایت کسی است که معمولا با استفاده از نرم افزار Photoshop طرح ظاهری وب سایت را به صورت لایه باز PSD می سازد . طراح وب سایت بیشتر بر روی زیبایی سایت ، رنگ ها ، ترکیب اجزای مختلف وب سایت و … تمرکز می کند و با استفاده از خلاقیت و مهارت خود جلوه ی زیبایی به سایت می بخشد .

adham-dannaway-designer-coder2

 

توسعه دهنده وب (Web Developer) :

بر خلاف طراح وب ، توسعه دهنده وب بیشتر به کدنویسی درست و اصولی تمرکز دارد و بیشتر فعالیت او پیرامون کدنویسی اجزای مختلف وب سایت می باشد .

adham-dannaway-designer-coder1

 

درصورتی که این دو قابلیت و تخصص در کنار یکدیگر به فعالیت بپردازند یا اینکه تنها یک فرد ، هر دوی این قابلیت ها رو در خود داشته باشد ، خروجی پروژه ، یک وب سایت زیبا و کاربر پسند با کدنویسی استاندارد و اصولی خواهد بود .

 

عکس متعلق به Adham Dannaway می باشد .

دیدگاه